Hrvatski

Vježbe i projekti

Ovdje se nalaze vježbe (mini projekti) iz raznih područja astronomije koje učenici mogu samostalno izrađivati. Autori su navedeni uz svaku vježbu što omogućuje učenicima komunikaciju e-mailom sa znanstvenicima pri realizaciji vježbe (mini projekta). Vježbe označene s (PRO) odnose se na promatračke projekte, s (PRA) označuje praktikumske, kabinetske i simulirane vježbe, dok su (IZR) označene vježbe koje se odnose na praktičnu izradu astronomskih instrumenata.
Nakon što realizirate vježbu i rezultate pošaljete autoru, oni će biti vidljivi kao link uz ponuđenu vježbu.
Želite li ponuditi vašu originalnu vježbu obratite se neposredno znanstveniku specijaliziranom za odabranu tematiku.

Vježbe i mini projekti prema područjima:

1. Elementarna astronomija – položajna, sferna i efemeridna astronomija

2. Nebeska mehanika

3. Astrofizika

3.1. Astrofizičke metode i instrumenti
3.2. Sunce
3.3. Zvjezdana astronomija
3.4. Galaktička astronomija i kozmologija

4. Planetologija

4.1. Planeti
4.2. Mala tijela Sunčeva sustava